+90 (264) 346 02 02 biggfast@adaptto.net

Hakkında

Bireysel Genç Girişim (BiGG) programı, TÜBİTAK’ın girişimcilere teknogirişim sermayesi desteği verdiği bir programdır. TÜBİTAK, 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanır.

Biz Kimiz?

BiGGFAST, BiGG programı uygulayıcı kuruluşlarından olan Sakarya Üniversitesi Teknokent tarafından yürütülen girişim destekleme programıdır.

BiGGFAST, girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve TÜBİTAK’a 2. aşama başvurusu yapacak iş planlarının belirlenmesi faaliyetlerini yürütür. İş fikrinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması sürecinde girişimcilere mentorluk, iş birliği ağlarının kullandırılması, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri sağlar.

BiGGFAST, Bireysel Genç Girişim programı çerçevesinde geliştirilen girişimleri, sektörlerinde tutunan, değer üreten ve uluslararası vizyona sahip küresel şirketler haline getirmeyi hedefler.